CLANEK

 

Festival Spectaculare 2021 nabídne filmy i workshopy

Festival Spectaculare nabízející poosmé to nejzajímavější ze současné alternativní scény napříč uměleckými žánry, zve kromě koncertů také na filmová promítání v pražském Bio Oko a workshopy s umělci a producenty Floexem, Romanem Rai a Lukášem Turzou.

 

Filmová tématika bude provázet workshop 4. listopadu s Tomášem Dvořákem aka Floexem. Kreativní proces a producentská analýza při tvorbě tracku přiblíží vznik několika Floexových tracků a to především ze soundtracků poslední doby, třeba pro film Je Suis Karl, ale také pro počítačovou hru Papetura či do některých starších skladeb, které vzešly ze spolupráce s Amanita Design (Machinarium, Samorost). Jak při produkci a míchání myslet ve frekvencích a jiné tipy pro práci ve vašem DAW přiblíží 18. listopadu Roman Rai. Co je to vlastně zvuk? Z čeho se skládá tón? Co je nejdůležitější pro dobrý mix? A jak připravit mixdown pro kvalitní mastering? To vše Rai zodpoví.

Slaapwel showcase

Jak v domácích podmínkách vytvořit profi master ukáže 2. prosince Lukáš Turza tedy snapmastering.com. Jak v podmínkách bedroom studia vytvořit funkční master skladby, od základních akustických úprav přes tipy a triky, se dozví účastníci od masteringového inženýra s kredity pro Noisii, Machinedruma, Rival Consoles, Bassnectara, vydavatelství Italians Do It Better, Metalheadz, ale třeba i domácí dné nebo Duklu.

Janus Rasmussen

6. prosince zve Spectaculare opět k filmovému plátnu, tentokrát na hudební dokument Laurent Garnier: Off the Record. Věhlasný DJ a hudební producent nabídne svůj pohled na vlastní příběh, historii techna, ravu a house music. Film zavede do Chicaga, Detroitu, Barcelony, Tbilisi i Tokia, ve filmu nechybějí další průkopníci taneční elektronické hudby jako Carl Cox, Pedro Winter, Jeff Mills, Derrick May a francouzský filmař a hudebník Quentin Dupieux aka Mr. Oizo.
Festival Spectaculare přinese také nabitý koncertní program. 9. listopadu vystoupí velký objev současné klasické hudby, polská skladatelka a pianistka Hania Rani s violoncellistkou Dobrawou Czocher. Návštěvníci se dále mohou těšit na německého elektronického producenta Aparde, producenta a skladatele Januse Rasmussena, britskou hudebnici a zpěvačku Emika a audiovizuální projekt Řeka Lenky Dusilové & Řeka ansámblu. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti Goout.net.

Emika


Festival Spectaculare 2021

4.11. Workshop Floex: Kreativní proces a producentská analýza při tvorbě tracku z dílny Floexe - Palác Akropolis
9.11. Hania Rani (PL) & Dobrawa Czocher (PL) support: Andy Aquarius - Palác Akropolis
18.11. Workshop Roman Rai: Jak při produkci a míchání myslet ve frekvencích a jiné tipy pro práci ve vašem DAW - Palác Akropolis
26.11. Slaapwel rec. showcase: Stijn Hüwels (BE), Katharina Schmidt (DE) - CAMP
3.12. Janus Rasmussen (FO) + Aparde (DE) - Palác Akropolis
6.12. Film - Laurent Garnier: Off the records, Bio Oko
9.12. Emika (UK) - Planetárium Praha - 2 představení
20.12. Lenka Dusilová & Řeka ansámbl (CZ) + křest alba Řeka - Nová scéna

YouTube:

Hania Rani & Dobrawa Czocher
Aparde
Janus Rasmussen
Emika
Lenka Dusilová

www.facebook.com/festivalspectaculare
www.instagram.com/spectaculare_music

foto: Mária Oláfsdóttir, archiv

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016