PARTYINFO
CLIMAX – 8TH ANNIVERSARY!
| Datum konánĂ: |
| 25.11.2006 - sobota |
| MĂsto konánĂ: |
| Praha - Roxy |
| DJs: |
| Spooky (Duncan Forbes & Charlie May, uk), Chris Sadler (chrissadler.com), Loutka (roxy booking) & Josef SedloĹ (radio 1/roxy booking) chillout - Blue, Tall |
| Popis: |
| start 22:00, předprodej 180 czk, vstup do půlnoci 250 czk, poté 300 czk |
Jak vůbec tenkrát vznikl nápad dělat tvou rezidentnà noc a proč dostala jméno Climax?
Â
Nápad udÄ›lat Climax vznikl v roce 1998 dĂky tehdejšĂmu vedenĂ Roxy, Davida Clarka a Dereka Sanderse. ChtÄ›li tenkrát rozjet nÄ›kolik sĂ©riĂ pravidelnĂ˝ch mejdanĹŻ, kaĹľdĂ˝ zaměřenĂ˝ na urÄŤitĂ©ho residentnĂho DJ a styl hudby, kterĂ˝ hraje. Bidlo mÄ›l Sushi, Tráva Mix, Loutka Popelku a chtÄ›li abych se já se stal residentem Climaxu. Já samozĹ™ejmÄ› nadšenÄ› souhlasil, protoĹľe i tehdy bylo Roxy povaĹľován za jeden z nejlepšĂch (ne-li vĹŻbec nejlepšĂ) klub v ÄŚR a mĂt tam residenci byl (a stále je) prestiĹľnĂ záleĹľitost. PĹŻvodnÄ› jsme chtÄ›li pouĹľĂt název Energy, ale našemu tehdejšĂmu sponzorovi Red Bull se to jmĂ©no nelĂbilo (s tĂm, Ĺľe prĂ˝ nejsou jen tak kde-jakĂ˝ energy drink nebo podobnĂ© marketingovĂ© kecy), takĹľe David Clark pĹ™isel s návrhem, Ĺľe název Climax (tedy Vrchol) by mohl vystihnout vĂ˝bušnou atmosfĂ©ru, která tuto hudbu evokuje. Z toho prvnĂ "várka" mejdanĹŻ - tedy Sushi, Mix, Popelka a Climax - jenom Climax pĹ™eĹľil dodnes. MusĂm Ĺ™Ăct, Ĺľe jsem vděčnĂ˝ za to, Ĺľe jsem mohl hrát na kaĹľdĂ©m Climaxu 8 let a jsem hrdĂ˝ na to, Ĺľe zrovna "mĹŻj" veÄŤĂrek je nejdĂ©le fungujĂcĂ klubová noc v historii ÄŤeskĂ© taneÄŤnĂ scĂ©ny.
Pamatuješ si ještÄ›, kdo s tebou hrál na prvnĂm Climaxu?
Â
VilĂ©m a Javas. MusĂm se pĹ™iznat, Ĺľe jsem si to z hlavy nepamatoval, ale mám tady doma velkou krabiÄŤku letáčkĹŻ z akcĂ, kde jsem hrál od roku 1996, kdy jsem se sem pĹ™istÄ›hoval aĹľ do roku 1999, potom mi došlo mĂsto kam je dát. Mezi nimi jsou nÄ›kterĂ˝ z prvnĂch letáčkĹŻ z Climaxu vÄŤetnÄ› toho ĂşplnÄ› prvnĂho tisknutĂ©ho v kĹ™iklavĂ˝ch oranĹľovĂ˝ch a modrĂ˝ch barvách a s textem: "PĹ™edstavujeme Vám ÄŤĂslo jedna z novĂ© sĂ©rie parties, kde se mĹŻĹľete stát součástĂ obrovskĂ© energie a zaĹľijete jedineÄŤnou atmosfĂ©ru sounáleĹľitosti". Snad ta část o energii platĂ dodnes, ale stále nevĂm co to znamená "sounáleĹľitost" :)))
Na Climaxu se pravidelnÄ› pĹ™edstavujĂ i zahraniÄŤnĂ hostĂ©. Kteřà z nich tÄ› svĂ˝m vystoupenĂm nejvĂc potěšili?
Je fakt, Ĺľe jsme se obÄŤas s tÄ›ma hostama netrefili - napĹ™. Ashley Beedle, od koho jsme ÄŤekali nÄ›co ve stylu jeho projektu X-Press 2, jenĹľe on pĹ™iletÄ›l s kufrem plnĂ˝m deep house a kdyĹľ vidÄ›l rozjetĂ˝ Roxy odmĂtal hrát a museli jsme ho pĹ™esvÄ›dÄŤit, aby se vĹŻbec postavil za gramofony. MusĂm dodat, Ĺľe na konec o žádnou tragĂ©dii nešlo a pĹ™i jeho hranĂ lidi paĹ™ili vesele dál. VÄ›tšina hostĹŻ na Climaxu podali parádnĂ vĂ˝kony - tĹ™eba náš "pravidelnĂ˝" host Justin Robertson. Podle mÄ› je to frajer, hudebnĂ pionĂ˝r a jeho sety na Climaxu nikdy nezklamaly. HodnÄ› se mi lĂbil set Trevora Rockcliffa i kdyĹľ to bylo trošku tvrdšĂho rázu neĹľ bylo na Climaxu zvykem, dále pak tĹ™eba Phil Perry, Layo a Bushwacka, Lisa Loud nebo Danny Chatelain. Mám taky moc hezkĂ˝ vzpomĂnky na Climax s anglickou partou Escape From Samsara. To bylo snad teprve 7mĂ˝ nebo 8mĂ˝ Climax a pĹ™ivezli s sebou kromÄ› DJĹŻ, performĂ©rĹŻ, dekoracĂ i celkem poÄŤetnĂ˝ publikum. To bylo celĂ˝ velice psychedelickĂ˝ a barevnĂ˝ a zároveĹ to byl ĂşplnÄ› prvnĂ mejdan, kde jsem nosil ty svoje svĂtĂcĂ brĂ˝le. Ten veÄŤer vlastnÄ› vznikl i nápad dÄ›lat v Roxy Zen. TotiĹľ pĹ™esto, Ĺľe tenhle veÄŤĂrek s Escape From Samsara se povedl, bylo jasnĂ˝, Ĺľe hudebnĂ styl Climaxu a ten co prezentuje lidi jako Escape From Samsara, tedy trance, se dohromady moc nehodĂ a tak vznikl Zen jako samostatná pravidelná tranceová akce. Málo známĂ˝ fakt: zatĂmco název Climax vymyslel David Clark, název Zen jsem vymyslel já :)))
V sobotu 25. listopadu pĹ™iletĂ poblahopřát osmĂ˝m narozeninám Climaxu tvoji krajanĂ© – britská legendárnĂ dvojka SPOOKY, tedy Charlie May a Duncan Forbes. MajĂ nachystanĂ© novĂ© album a tĹ™eba na praĹľskĂ©m Radiu 1 patřà ke stálicĂm tamnĂho archivu. Jak se těšĂš na jejich set a jak vĹŻbec Spooky vnĂmáš?
TěšĂm se na nÄ› a na ten mejdan celkovÄ›. DobĹ™e si pamatuju Spooky a DJ Duncan Forbes z dob Lighthouseu. Spooky jsou old-school jako Climax samotnĂ˝, stejnÄ› tak jako dalšà DJs z line-upu 8mĂ˝ch narozenin Climaxu - Loutka a Josef SedloĹ. Vypadá to teda na pÄ›knÄ› old-schoolovĂ˝ Climax. PĹ™esnÄ› tak, jak to na narozky má bĂ˝t.
Â
Kdyby sis mohl vybrat...jak by vypadal tvĹŻj climaxovskĂ˝ line up snĹŻ?
Â
Richard F z Subliminal Records a Francouz Antoine Clamaran, protoĹľe jejĂch "sound" je pĹ™esnÄ› to o ÄŤem Climax vlastnÄ› je a jejich desky tam zaznÄ›ly snad vĂce neĹľ desky kohokoliv jinĂ©ho. No, a pak samozĹ™ejmÄ› moje maliÄŤkost.
Zkus představit svoje publikum, které už je osmým rokem věrné Climaxu.
Â
StejnÄ› jako mÄ› se jim zaÄŤĂnajĂ objevovat šedivĂ˝ vlasy a docházet sluch i mozkovĂ© buĹky :))) To samozĹ™ejmÄ› pĹ™ehánĂm (nebo alespoĹ co se týče tÄ›ch buĹek). Nedávno jsem ale ÄŤetl starĂ˝ report na rave.cz z Climaxu pĹ™ed nÄ›kolika lety. NejmenovanĂ˝ reportĂ©r si stěžoval na nĂzkĂ˝ prĹŻmÄ›rnĂ˝ vÄ›k návštÄ›vnĂka Climaxu. ParadoxnÄ› v poslednĂ dobÄ› mi nÄ›kolik lidĂ pĹ™išlo Ĺ™Ăct, jak je pĹ™ĂjemnÄ› pĹ™ekvapila dospÄ›lost osazenstva Climaxu, kdyĹľ tam zase byli po delšà dobÄ› a jak je potěšilo to, Ĺľe tam vidÄ›li spoustu starĂ˝ch, známĂ˝ch tvářĂ. TakĹľe zdá se, Ĺľe publikum s Climaxem opravdu dospĂvá. A tĂm, Ĺľe jsme spolu byli na Climaxu tolikrát za ty lĂ©ta, navzájem se dobĹ™e známe a dá se Ĺ™Ăct, Ĺľe mnozĂ z nás jsme kamarádi. To má za vĂ˝sledek takovou tu přátelskou atmosfĂ©ru, coĹľ se povede jenom, kdyĹľ se ti lidi v klubu znajĂ.
Â
Tvoje TOP 10 desek z osmi let Climaxu?
Â
Nejsou v poĹ™adĂ ale tÄ›chto 10 desek buÄŹ na Climaxu zaznÄ›ly nejÄŤastÄ›ji nebo nejvĂc vystihnou hudebnĂ styl Climaxu:
Chris Sadler - 2 Fukt 2 Funk (Neo's Carnival vision Remix)
Phoenix - If I Ever Feel Better (Buffalo Bunch Remix)
Rhythm Masters - Psycho
New Order - Bizzare Love Triangle (Armand Van Helden Remix)
Play Paul - Spaced Out
Underworld - Moaner
Antoine Clamaran - My Old Piano
Richard F - Fed Up
Red Carpet - Alright
Daft Punk - Phoenix
Jaký set poskládáš v sobotu v Roxy? Bude čistě narozeninový?
Â
VĹľdycky se snaĹľĂm aby moje sety mÄ›ly správnĂ˝ pomÄ›r novĂ˝ch a starĂ˝ch známÄ›jšĂch materiálu ale narozeniny jsou pĹ™ece tak trochu ÄŤas na bilancovánĂ, takĹľe bych vidÄ›l ten pomÄ›r vĂce spĂš v prospÄ›chu tÄ›ch staršĂch vÄ›cĂ neĹľ normálnÄ›.
Na závÄ›r zkusme tvĂ˝m prostĹ™ednictvĂm pozvat ÄŤtenáře na sobotnĂ Climax tak, aby vÄ›dÄ›li, Ĺľe tam rozhodnÄ› nesmĂ chybÄ›t!
PrávÄ› se mi dostalo do ruky aktuálnĂ ÄŤĂslo anglickĂ©ho ÄŤasopisu Mixmag, v kterĂ©m se pĂše, Ĺľe Climax je epicentrem funky house scĂ©ny v ÄŚeskĂ© Republice. Jestli jste teda pĹ™Ăznivci tĂ©to hudby, Climaxu, nebo jenom zvÄ›davĂ˝ v ÄŤem to asi bude, Ĺľe Climax šlape dál i po neuvěřitelnĂ˝ch 8mi letech, tak nesmĂte chybÄ›t na tak vĂ˝znamnĂ˝ den jako jsou jeho narozeniny, 25. listopadu v Roxy.
UĹľ tuto sobotu se na mĂsto ÄŤinu vrátĂ dvojka Charlie May a Duncan Forbes alias Spooky, by zahráli ku pĹ™ĂleĹľitosti 8. narozenin nejdĂ©le fungujĂcĂ klubovky v Roxy. Spooky nenĂ tĹ™eba dlouze pĹ™edstavovat, kromÄ› nadÄŤasovĂ©ho alba Gargantuan (1993) majĂ na svÄ›domĂ nÄ›kolik pecek, kterĂ© ovládly taneÄŤnĂ parkety, z poslednĂch jmenujme pĹ™edevšĂm hit No return.
S hosty samozĹ™ejmÄ› zahraje resident DJ Chris Sadler, kterĂ©ho podpořà legendárnĂ DJ Loutka a takĂ© všestranný DJ a moderátor Josef SedloĹ z Rádia1. Chillout bude patĹ™it ambientnĂ/downtempovĂ© dvojce Tall a Blue, o projekci se postará resident vj Martin, těšit se takĂ© mĹŻĹľete na speciálnĂ narozeninovou performanci by Camya.
Start je jako vĹľdy ve 22:00 a lĂstky jsou k zakoupenĂ v pĹ™edprodejĂch sĂtĂ Ticketpro, Ticketstream a Ticketportál.
TakĹľe tuto sobotu - 8. narozeniny Climaxu, Spooky, Chris Sadler, Loutka a Josef SedloĹ!
ExperimentálnĂ prostor Roxy / NoD je provozován za podpory HlavnĂho mÄ›sta Prahy
www.roxy.cz
www.spooky.uk.com
www.chrissadler.com
